تبلیغات
وبلاگ حقوقی - با تصویب دولت؛ قرار دادهای مسكن مهر از پرداخت مالیات بر نقل و انتقال املاك معاف شدند
 

با تصویب كار گروه مسكن ، قرار دادهای مسكن مهر از پرداخت مالیات بر نقل و انتقال قطعی املاك ، مالیات بر در آمد و مالیات علی الحساب معاف شدند. با تصویب كار گروه مسكن ، قرار دادهای مسكن مهر از پرداخت مالیات بر نقل و انتقال قطعی املاك ، مالیات بر در آمد و مالیات علی الحساب معاف شدند.
وزیران عضو كار گروه مسكن به استناد اصل یكصد و سی وهشتم قانون اساسی قرار دادهای مسكن مهر را از پرداخت مالیات بر نقل و انتقال قطعی املاك ، مالیات بر در آمد و مالیات علی الحساب معاف كردند .

بر اساس این مصوبه ، قرار دادهای منعقده طرح مسكن مهر ملكی و بافت فرسوده تا تاریخ ۲۷/۱۱/۱۳۹۰ ( ده سال پس از اصلاحیه قانون مالیات مستقیم )مشمول موضوع ماده (۶۹) قانون مالیاتهای مستقیم بوده و از پرداخت مالیات موضوع ماده (۵۹ ) قانون یاد شده معاف است .
بر این اساس، قرار داد های مزبور مطابق ماده (۷۷ ) قانون مالیاتهای مستقیم تنها مشمول مالیات مقطوع به نرخ ده در صد به ماخذ ارزش معاملاتی اعیانی مورد انتقال بوده و از هر گونه مالیات بر در آمد و مالیات علی الحساب موضوع ماده (۱۰۴ ) قانون مالیات مستقیم معاف هستند .
همچنین قرار دادهای فوق از مالیات بر ارزش افزوده به استثنای مالیات بر ارزش افزوده پرداختی بابت نهاده های ساخت ( مواد ، مصالح و سایر )معاف هستند .
این مصوبه از سوی محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است

 به نقل از سایت اتحادیه کانون وکلای دادگستریتاریخ : یکشنبه 20 آذر 1390 | 01:20 ب.ظ | نویسنده : حامد حوره چشم | نظرات ش
.: Weblog Themes By SlideTheme :.