تبلیغات
وبلاگ حقوقی - اعلام وصول استیضاح شیخ الاسلامی
بولتن نیوز : با انتصاب سعید مرتضوی به ریاست صندوق تامین اجتماعی، نمایندگان طرح استیضاح عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را تهیه کردند که این طرح در جلسه علنی امروز مجلس اعلام وصول شد.

خبرنگار پارلمانی بولتن نیوز دقایقی قبل ( 16 فروردین 1391) از صحن علنی مجلس گزارش داد نمایندگان مجلس بعد از بازگشایی مجلس در سال 91 در جلسه علنی دیروز طرح استیضاح شیخ الاسلامی را با 20 امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس دادند که این طرح در جلسه علنی امروز مجلس اعلام وصول شد.

بنا بر این گزارش سعید مرتضوی دادستان سابق و رئیس ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا، 27 اسفند سال گذشته با حکم شیخ الاسلامی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر صندلی ریاست صندوق تامین اجتماعی تکیه زد که این انتصاب واکنش های منفی مختلفی را در پی داشت.حتی قبل از این انتصاب نمایندگان به شیخ الاسلامی هشدار داده بودن که در صورت صدور حکم برای مرتضوی وی استیضاح خواهد شد. همچنین سه تشکل دانشجویی نیز با صدرو بیانیه های مختلف نیز نسبت به این اقدام اعتراض کردند.


بر اساس آیین نامه داخلی مجلس شیخ الاسلامی 10 روز فرصت دارد تا در صحن مجلس حضور یابد و به دلایل استیضاح پاسخ دهد.استیضاح شیخ الاسلامی تنها یک محور دارد و آن هم انتصاب سعید مرتضوی به ریاست صندوق تامین اجتماعی است.

در جلسه علنی امروز مجلس "امیدوار رضایی" عضو هیئت رئیسه مجلس اعلام داشت که طرح استیضاح شیخ الاسلامی 21 امضا داشت اما "سلیمان جعفر زاده" نماینده ماکو امضا خود را پس گرفت و طرح استیضاح شیخ الاسلامی با 20 امضاء اعلام وصول می شود.

به نقل از وبلاگ زنگ حقوق به آدرس:

 

http://www.hoghooghiran.mihanblog.com/


تاریخ : پنجشنبه 24 فروردین 1391 | 11:39 ق.ظ | نویسنده : حامد حوره چشم | نظرات شما
.: Weblog Themes By SlideTheme :.